Земельні аукціони в повну силу запрацюють в Україні вже в найближчому майбутньому, точніше з 01.07. Але на перших порах лише для фізичних осіб з лімітом за розмірами наділів, який повинен бути не більше 100 га. Офіційне схвалення на покупку та продаж сільгосп ділянок – це дуже незвично для України, де тривалий час був в силі заборону на продаж та купівлю земель https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/zemelni-auktsiony-osoblyvosti-protsedury-na-prozorroprodazhi/.

Але сьогодні уряд має намір трансформувати на краще все становище економіки в даному секторі. Так, 31.03. 2020 здебільшого депутатського корпусу був підписаний законодавчий акт про ринок землі сільськогосподарського призначення. Він дає можливість власникам земель безперешкодно розпоряджатися своїми угіддями, що охоплює не тільки передачу в оренду, але і реалізацію, обмін або заставу ділянок в фінансових організаціях. Дізнавайтеся про всіх оголошених про швидке проведення земельних аукціонів на ресурсі УУб.

Земельні аукціони в Україні вже не за горами

Почавши роботу в рамках організації купівлі та продажу землі, уряд України в результаті все-таки дає гарантії конституційно передбаченого права власникам аграрних наділів і усуває будь-які спекулятивні заходи в аграрному секторі. Заборона на реалізацію с/г угідь вже не має сили, а електронні аукціони з продажу та купівлі землі стартують вже через кілька тижнів. Влада має намір здійснювати цей захід в системі Prozorro.Sale, що дасть можливість загальнодоступності і відповідно, і справедливості відносин в земельному питанні.

До того ж зараз відбувається обговорення питання скасування існували доти обмежень. Точніше, буде схвалена продаж власних паїв землі і оренда державних ділянок. Після підписання потрібного законодавчого акту земельні торги стануть функціонувати через спецмайданчика системи Prozorro.Sale.

Створення повноцінних ринкових відносин в аграрному секторі України буде здійснюватися поетапно. Законопроект № 552-их містить такі обмеження: з 1.07. 2021 буде схвалена реалізація наділів сельскохоззначення для фізичних осіб в габаритах до 100 га на одного резидента; з 1.01. 2024 така можливість з’явиться у приватних підприємств, але не більше 10 000 га. Приймати участь у торгах може кожна людина, котра пройде реєстрацію на сайті.