Система реалізації арештованого майна через ПроЗорро – це одна з ефективних ініціатив, що дала зрозумілий та чіткий результат. Ще не так давно, майно боржників, що бралося під арешт переходило до органів виконавчої влади, які були зобов’язані виносити відповідне рішення.

Через відсутність чіткої системи та регламенту, подібне майно часто потрапляло до рук незрозумілих людей. Підвищення корупційної складової в цій сфері призвело до того, що було прийняте рішення про те, щоб виставляти все арештоване майно на аукціон.

Після конфіскації майна та винесення відповідного рішення виконавчими органами, запускається аукціон, в ході якого обирається найбільш економічно-вигідна пропозиція, що дозволяє обрати нового власника.

Зауважимо, що в момент, коли це майно переходить до власності переможця, воно вже не вважається арештованим. 

Торги СЕТАМ – це досить широкий напрямок і серед доступних лотів можна знайти досить багато типів майна. Один з них – це реалізація земельних ділянок, що також можуть конфіскуватися внаслідок неправомірних дій зі сторони боржника.

Якщо вам цікаво переглянути на реальні приклади таких лотів, то у вас є можливість це зробити. Достатньо перейти сюди https://sale.ueex.com.ua/ru/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-aukcioniv-zminyujetqsya, де можна легко знайти той лот, що буде відповідати всім вашим критеріям.

Як вже говорилось раніше, на торгах СЕТАМ можуть реалізовуватися різні типи майна і до переліку цих категорій можна віднести:

 • Комерційні об’єкти нерухомості – це можуть бути офісні приміщення, складські об’єкти, магазини й безліч інших типів майна;
 • Транспортні засоби – це досить загальна категорія і до неї можуть входити самі ріні типи рухомого майна, починаючи із звичайних автомобілів, та закінчуючи водним транспортом, на який також може накладатися арешт;
 • Будівельні споруди – це можуть бути об’єкти державного, виробничого, адміністративного або ж комерційного значення. Сюди ж можна віднести навіть недобудови, які також можуть потрапляти під арешт;
 • Житлові об’єкти нерухомості – це квартири, приватні будинки, ділянки з територією й подібні об’єкти;
 • Інше – сюди можна віднести ще безліч категорій, це може бути електроніка, побутова техніка, металобрухт, одяг, спеціалізована техніка й так далі.

Тут основна особливість полягає в тому. що під арешт може потрапити будь-яке майно і немає якихось конкретних обмежень. Відповідно, тут все залежить саме від боржника, який може чинити неправомірні дії, які призводять до того, що органи виконавчої влади приймають подібні рішення.

Що стосується факторів, які роблять подібні торги настільки популярними, то один з ключових моментів – це економічна складова. В середньому, вартість арештованого майна на торгах СЕТАМ може бути нижчою на 20-30% від ринкових показників. Коли мова йде про житлові приміщення та інше цінне майно, подібний відсоток є досить вагомим для того, щоб взяти участь в таких торгах.

Рівні акредитації електронних майданчиків в ПроЗорро

Переходячи до питання пошуку оптимального та зручного сервісу, за допомогою якого можна брати участь в торгах, ви можете звертати свою увагу на велику кількість факторів.

До числа найбільш важливих моментів, які справді потрібно брати до уваги, можна віднести рівень акредитації.

На сьогодні, прийнято розрізняти 4 основних рівня, а саме:

 • Перший та другий – це ті майданчики, що дозволяють брати активну участь в допорогових закупівлях. Що стосується відмінностей, то вони полягають лише в тому, що перший призначений для замовників а другий для учасників;
 • Третій та четвертий – це платформи, що використовуються для проведення надпорогових закупівель. Аналогічно з першими двома рівнями акредитації, вони призначені для замовника та учасників.

Це та інформація, що часто не береться до уваги, але з цим краще ознайомитися якомога раніше, щоб надалі не виникало ніяких питань, пов’язаних з роботою електронних майданчиків.

Яку деревину можна придбати на електронних торгах

Продаж лісної сировини – це достатньо розповсюджене явище і система ПроЗорро дозволяє проводити подібні торги у відкритому вигляді.

Ви можете скористатися послугами енергетичної біржі України та особисто ознайомитися з повним переліком лотів в цьому розділі.

Що стосується найбільш популярних лотів, то мова йде про:

 • Ліс-кругляк;
 • Твердолистяна сировина;
 • Промислова деревина;
 • Ділова деревина.

Що стосується конкретних порід деревини, то ви можете знайти на торгах безліч варіантів, це може бути сосна, дуб, ясен й так далі.

Головне – це звертати особливу увагу на те, якими є вимоги до учасників, які бажають взяти участь в такій процедурі. На крайній випадок, завжди можна звернутися за допомогою до технічної підтримки.