Реалізація майна банкрутів – це один з досить популярних напрямків в електронних торгав. Все виглядає досить простим чином і на таких аукціонах може з’являтися нерухомість, транспортні засоби, земельні ділянки й будь-які інші об’єкти, що було поверненні до у власність держави через заборгованість та несплату податків та інших внесків.

Після цього, всі ці лоти виставляться вже на електронні торги, де звичайні люди мають можливість отримувати таке майно по більш низькій та цікавій ціні. Важливо розуміти, що шукати такі лоти потрібно на перевірених ресурсах. Робити це безпосередньо в системі ProZorro ви не зможете, так як там не публікується інформація про торги.

Ви маєте обрати один з електронних майданчиків, що підключений до системи ПроЗорро та можете запропонувати вам ті умови, які вас зацікавлять. В якості такого майданчика можно привести сайт української універсальної біржі. Ви можете більш детально ознайомитися з цим сервісом, якщо перейдете на сайт tender.uub.com.ua. Це дійсно перевірений ресурс, де окрім самих торгів, можна поцікавитися й взяти участь в тендерних закупівлях, що також вважається досить популярним напрямом.

Типи аукціонів з реалізації майна банкрутів

Ще один момент, який потрібно брати до уваги – це сам вид електронного аукціону. Коли мова йде про майна банкрутів. Прийнято виділяти лише два основних типи, які вважаються найбільш популярними.

  • На підвищення вартості – тобто, кожен наступний учасник може запропонувати суму, що є більша за пропозиції інших учасників. Відповідно, хто запропонує найбільший цінник, той і зможе стати переможцем в торгах й отримати відповідний лот;
  • З автоматичним пониженням вартості – такі торги по-іншому ще називають голландськими. Не важко здогадатися, що така система є більш вигідною для учасників, так як вони мають реальну змогу отримати цікаве їм майно за більш низькою ціною.

В цілому ж, не так важливо, про який саме вид торгів йде мова. Навіть якщо ми будем говорити про державні закупівлі, все рівно потрібно звертати найбільшу увагу на аналітику всіх пропозицій. Не потрібно обирати перший лот, який вас зацікавить. Ваше завдання – це оцінити максимальну кількість пропозицій і вже після проведення аналізу робити висновки, яка з них сподобається вам найбільше. Тим паче, в сучасних реаліях розвитку інтернет-технологій робити це не так важко.