Було прийнято Постанову у минулому році, яка стосувалася реалізації експериментального плану проведення електронних торгів по реалізації необробленої деревини. За її умовами, в лютому 2020 року на офіційних сайтах Prozoro https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-lisomaterialiv-u-systemi-prozoro-prodazhi почнеться продаж великих обсягів деревини.

Такий план був складений Міністерством енергетики та охорони навколишнього середовища з метою встановлення і контролю ринку ресурсів лісу, залучення нових учасників ринку, розширення галузі.

Процес торгів по реалізації необробленої деревини в системі Прозорро.Продажі

Електронна система торгів була створена з метою контролю вирубки лісів, в тому числі і незаконного. Над такими інноваціями працювали фахівці Держлісагентства та Державного підприємства «Прозоро.Продажі» спільно з учасниками соціальної ініціативи.

Не так давно лісогосподарські підприємства продавали свої товари за договорами, укладеними безпосередньо з деревообробними підприємствами. Подібний метод роботи дозволив рости шахрайства з корупцією, оскільки обсяги і ціни деревини, пропонованої до реалізації, були незнайомі іншим представникам бізнесу. На даний момент весь процес відбувається в електронній системі, що має на увазі прозорі торги, підсумком яких здатний управляти кожен. Діючи за старою методикою, лісове господарство втратило десятки мільйонів гривень доходу.

На даному етапі ситуація повністю змінилася в результаті передачі лісозаготівельних підприємств в Prozoro. Підприємці, які відповідають за заготівлю лісу, збільшили свої доходи.

Незалежні фахівці підрахували, що в Україні існує близько 12 000 лісопилок, які працюють нелегально. І саме через їх тіньової схеми бюджет України втрачає 200 мільйонів гривень щороку. Як вирішення цієї проблеми стало проведення аукціонів в прозорій системі Прозорро, які дозволяють робити це без упереджень і виключають фактор корупції.

Кожні два тижні з початку плану лісгосп отримував більше 36 млн грн. виручки, продаж деревини став набагато простіше, став чесним і справедливим для всіх учасників.

Свою діяльність система Прозорро.Продажі початку 4 роки тому, подолавши непрозорі схеми продажу держмайна і активів. Всі бажаючі можуть взяти участь в онлайн-аукціоні. Ця програма роботи дала можливість поповнити український бюджет на 28 млрд. Грн. Це пов’язано з тим, що торги відбуваються на чесних умовах, і в шахрай немає можливості брати хабарі і класти їх у кишені, зате ці гроші йдуть до державного бюджету та на розвиток сільської галузі.

Беріть участь в аукціонах деревини на сайті УУБ

Сайт «Українській універсальній біржі» sale.uub.com.ua спочатку тісно співпрацює з планом Prozoro.Продажі. Нашим клієнтам надається доступ до аукціонів деревини об’ємом 150 куб. метрів або вартістювід 200 000 грн. з такого лісництва:

  1. Ужгородського;
  2. Сумського;
  3. Гайсинського;
  4. Тульчинський.

Щоб не пропустити переможні аукціони на сайті «Української універсальної біржі», використовуйте бота Telegram і бота Viber, а також підпишіться на нашу сторінку в Facebook.

Наші консультанти завжди допоможуть, якщо у вас виникнуть питання. Також менеджери сайту допоможуть розробити стратегію, яка майже з 100% вірогідністю призведе вас до перемоги. Щоб стати учасником аукціонів необхідно пройти просту реєстрацію, яка займе кулька хвилин.