В 2020 році з ініціативи Міністерства енергетики України був запущений пілотний проект, направлений на захист довкілля та легалізацію продажу української деревини. Не дивлячись на те, що цей проект був створений лише в минулому році, наразі він встиг зарекомендувати себе в якості ефективного методу боротьби з корупцією, що тривалий час панувала на ринку деревини. Відтепер об’єми продажу цієї цінної сировини контролюються державою, а прибуток від реалізації йде на розвиток лісового господарства.

Хто повинен продавати деревину через онлайн торги

Лісгоспи, що продають 25% або більше від своїх запасів, зобов’язані виставляти деревину на відкритих онлайн аукціонах системи Прозорро.Продажі. Ця деревина з’являється в результаті оздоровлення лісів, в ході якого зрубують сухі та вражені шкідниками стовбури дерев.

Усі лоти, що з’являються в системі Прозорро, відразу відображаються на усіх акредитованих торгівельних майданчиках. Доступ до кожного лоту є в усіх бажаючих.

Зареєструватися на торгівельній платформі можна в якості продавця чи покупця. Продавцями тут можуть виступати державні та комунальні підприємства. Також тут є розділ з комерційними торгами.

Переваги онлайн торгів відритого типу

Продаж деревини на відритих онлайн аукціонах має багато переваг. По перше, таким чином держава змогла ліквідувати старі тіньові схеми продажу майна. По-друге, за допомогою системи Прозорро вдалося налагодити контроль об’ємів реалізації деревини по всій Україні.

Для покупців переваги цієї системи включають в себе наступне:

  1. великий асортимент лотів;
  2. швидкий пошук потрібного товару завдяки зручному пошуковому фільтру;
  3. можливість придбати цікавий лот на рівних умовах з іншими потенційними покупцями;
  4. відсутність необхідності в тому, щоб кудись їхати для підписання договору купівлі-продажу;
  5. можливість уникнути корупції.

Про ці та інші переваги системи онлайн торгів можна почитати тут sale.uub.com.ua.

Структура Прозорро.Продажі

Ця інноваційна система складається з 2 головних рівнів: центральної бази даних та електронних торгівельних майданчиків, що до неї під’єднані. Всього налічується понад 40 таких торгівельних платформ. Усі вони надають доступ до загальної бази даних лотів, що є актуальними на даний час.

Відрізняються торгівельні майданчики між собою якістю послуг та зручністю користуванням. За минулий рік через ці електронні платформи було продано велику кількість державного, комунального та приватного майна, у тому числі і деревини. Дізнатися більше про стан ринку деревини в Україні та особливості її реалізації можна на сайті УУБ https://sale.uub.com.ua/ru/news/kuplyu-kruglyak-dubu-u-ivano-frankivsqku-na-prozorro-prodazhi.

В Прозорро.Продажі між собою взаємодіє відразу три сторони: продавець, покупець та оператор торгівельного майданчику, який відповідає за наявність технічної можливості проведення онлайн торгів. Продавець не може напряму взаємодіяти з покупцем, тому будь-які змови тут виключені.