Один з популярних та прогресивних напрямків в електронних торгах – це реалізація необробленої деревини. Як показує практика, саме формат необробленої сировини є найбільш цікавим для потенційних учасників, які беруть участь в торгах.

До того, як лоти про продаж лісу з’являються в системі ПроЗорро, лісні господарства проходять декілька стадій з підготовки, вирубки та складання лісної продукції. Далі, починається процес її підготовки до продажу. Один з важливих етапів полягає в тому, що визначаються основні характеристики деревини.

Важливим завданням лісного господарства, що створює оголошення, є вказання інформації про класс сировини, породу, об’єми, якість та інші характеристики. Окрім цього, в самому оголошенні повинні бути прописані детальні критерії до користувачів, які будуть брати участь в торгах.

Для ознайомлення з повним переліком актуальних лотів, ви можете перейти за посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/les-kruglyak-sosny-v-harkove-mozhno-priobresti-na-elektronnyh-to, де й проаналізувати всі доступні оголошення, обравши з них те, яке буде найбільш цікавим безпосередньо для вас.

Породи необробленої деревини

Один з типів класифікації лісної сировини полягає в її розподілі на декілька основних порід. Відштовхуючись від породи сировини, користувач може зробити для себе висновки, де можна використати таку сировину та чи підходить вона для можливої обробки й створення якихось виробів.

Що стосується основних сортів деревини, які є справді актуальними та на основі яких і створюються сучасні лоти, сировину можна сміливо ділити на три основні категорії:

  • Пиловник – його також часто називають звичайними колодами, які можна активно використовувати для подальшої обробки та використання в меблевій сфері, будівництві та інших напрямках, де важко обійтись без якісної сировини;
  • Енергетична деревина – її основне призначення полягає в тому, щоб виробляти тепло. Відповідно, мова йде про ту сировину, що використовується в якості твердого палива;
  • Промислова деревина – може активно використовуватися в промисловості, але попередньо проходить процес подрібнення або рубки на менші частини. Такий тип сировини не часто використовується при виробництві меблів, через те що не підпадає основним критеріям якості.

Класифікація деревини на декілька основних порід – це досить зручний спосіб, як можна зекономити час й пришвидшити процес пошуку тих лотів на електронних майданчиків, що є для вас цікавими.

Ще один показник, по якому прийнято розділяти лісну сировину – це якість. По цьому критерії є вже 4 категорії, і виглядають вони наступним чином:

  1. А – це та сировина, що активно використовується при виробництві меблів, в будівництві та інших сферах. Це та деревина, яка не має проблемних ділянок, деформацій стовбура та сучків, що значно ускладнюють процес роботи з деревом;
  2. B – в цьому класі вже допускається наявність невеликої кількості сучків та невеликих вражень стовбура різними факторами. При цьому, деревина все ще може використовуватися при виробництві меблів та інших серйозних напрямках;
  3. С – сюди відноситься сировина з явними деформаціями стовбура, враженими та хворими ділянками, великою кількістю сучків. Така сировина потребує вже додаткової обробки й не підходить для використання в серйозних напрямках;
  4. D – вважається найменш якісною категорією і до неї входить та сировина, що знаходиться в дуже поганому стані та підлягає для використання в якості твердого палива або ж інших схожих напрямках.

Вибір ідеального оголошення з продажу деревини – це важкий процес, тому й підходити до цього питання потрібно максимально серйозно.

Як отримати відповідь на вимогу в ПроЗорро

Одна з переваг використання системи ПроЗорро – це можливість подання скарги у випадку, якщо ви впевнені в необґрунтованому визначенні переможця. 

В такому випадку користувачем може бути подана скарга до антимонопольного комітету країни. Саме ця установа дозволяє оскаржувати рішення організаторів торгів та приймати по відношенню до них відповідні санкції.

Якщо скарга, надіслана учасником буде схвалена, то раніше згаданий комітет має повне право на винесення таких рішень:

  • Відміна результатів проведених торгів;
  • Відміна невідповідно прийнятого рішення;
  • Корегування умов тендерного оголошення та внесення відповідних змін.

Варто зазначити, що кожен користувач має право на те, щоб надіслати подібну скаргу. Єдиний спірний момент – це вартість самої процедури, що є досить високою. Саме тому, потрібно готувати й подавати скаргу лише у випадку, коли є ситуація, в якій зрозумілі конкретні порушення і де не може бути ніяких спірних моментів, які можуть все пояснити.