Державні установи, які мають на своєму балансі нерентабельне або ж збиткове майно, мають повне право на те, щоб виставляти його на малу приватизацію. Тобто, мова йде про процедуру, що дозволяє приватним установам надсилати свої цінові пропозиції. Далі, коли надходить найбільш економічно вигідна заявка, організатор процедури має право обрати її та передати майно у користування приватної особи, отримавши за це відповідне фінансове відшкодування

Формат малої приватизації є однаково вигідним для обох сторін. Державні організації мають змогу позбутися від збиткового майна та поповнити державну казну. Що стосується самих приватних осіб та компаній комерційного значення, то для них це реальна можливість придбання майна за низькою вартістю та з дотриманням всіх норм діючого українського законодавства.

Земельні ділянки – це одна з категорій майна, що також може досить вдало реалізовуватися через систему ПроЗорро. Ви можете переглянути величезну кількість таких оголошень, просто перейшовши за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/poryadok-provedennya-zemelqnyh-aukcioniv-zminyujetqsya.

На сайті є вдосталь оголошень для того, щоб знайти серед них той лот, що буде справді відповідати всім вашим критеріям.

Щоб взяти участь в таких торгах, ви можете скористатися послугами енергетичної біржі України, або ж іншими майданчиками, що внесені до переліку акредитованих сервісів в ПроЗорро. Це основна вимога, яка повинна першочергово братися до уваги.

Проведення малої приватизації не є можливим, якщо не дотримуватися всіх основних правил та вимог. Всі ці моменти чітко розписані в законі України про проведення публічних закупівель і кожен може легко ознайомитися зі всіма цими моментами.

Що стосується основних правил, то виглядають вони наступним чином:

  • Інформація про проведення аукціону повинна бути опублікована не пізніше як за 15 днів до того моменту, як розпочнеться сама процедура;
  • Користувачі, що не надали повного пакету тендерної документації в заявлений термін, не мають права брати участь в таких аукціонах;
  • Важливим кроком є підготовка протоколу, який повинен бути затверджений відповідною комісією і лише в такому разі процедуру можна назвати прозорою та правильною;
  • Укладання договору між сторонами можливе лише за умови, якщо надісланий протокол отримує схвалення комісією;
  • На те, щоб сплатити повну суму за отримане майно, у переможця є не більше 30 днів з того моменту, як було підписано договір між сторонами.

Сам формату, згідно якого проводяться аукціони з малої приватизації, вважається справді функціональним, так як надає можливість реалізувати такі типи майна, як:

  • Нерухомість – вона може бути комерційною, житловою або ж промисловою;
  • Рухоме майно – до цієї категорії можна віднести різне обладнання та транспортні засоби;
  • Комплексні майнові об’єкти – можуть мати різне значення  і є досить популярним напрямком в торгах;
  • Пакети акцій – це можуть бути цінні папери, що мають безпосереднє відношення до різних підприємств та активів.

Брати участь в аукціоні з малої приватизації варто лише в тому випадку, якщо ви детально ознайомлені зі всіма основними правилами та вимогами.

Як швидко зареєструватися в ПроЗорро

Одна з унікальних особливостей популярної платформи ПроЗорро – це неможливість зареєструватися на цьому сайті. Цей ресурс має досить велике значення і виконує зовсім інші функції.

Все ж, потенційні учасники мають можливість створити обліковий запис в ПроЗорро і він дійсно може мати пряме відношення до даної платформи.

Для цього, потрібно переглянути перелік акредитованих в ПроЗорро майданчиків та обрати серед них якийсь один ресурс.

Далі, потрібно пройти процедуру реєстрації на акредитованому майданчику. Для цього, вам доведеться внести тендерний пакет документації та заповнити всі обов’язкові блоки з інформацією. Зробивши це, ви отримаєте змогу користуватися своїм обліковим записом та робити всі зручні для себе налаштування. Щоб спростити собі участь в електронних торгах в ПроЗорро.

Куди потрібно надсилати звіт про укладений договір

Для того, щоб електронні торги були офіційно завершеними, недостатньо підписати договір між замовником та постачальником. 

Останнім кроком вважається підготовка звіту про укладений договір та виконання умов договору. Лише після того, як ці два звіти будуть правильно оформлені та вчасно завантажені до системи ПроЗорро, ви зможете бути впевнені в тому, що процедура аукціону підійшла до завершення.

Надсилання звіту про виконання умов договору – це підтвердження того, що сторони виконували всі свої зобов’язання та не мають ніяких претензій та додаткових питань до іншої сторони.

Важливо нагадати, що завантажувати звіт потрібно вчасно, дотримуючись відведених на це часових рамок.