Як відомо із офіційних джерел, вже в липні 2021 року відкривається ринок землі. Мораторій знімається частково, а право на реалізацію сільськогосподарських земель отримають лише фізичні особи, котрі виступають власниками. У зв’язку із запланованими змінами, експерти різних установ прогнозують вартість земельних ділянок в діапазоні від однієї до трьох тисяч доларів за 1 Га.

Ми вивчили цей момент та підготували для вас винятково корисну інформацію. Прочитавши статтю до кінця кожен власник земельних ділянок буде розуміти, за які кошти він зможе реально продати свою землю з моменту відкриття ринку.

Ціноутворення

Нагадаємо, шо фізичні особи отримують право на реалізацію своїх земель у розмірі до 100Га. Така формула обмежень дозволить покращити ситуацію з економікою країни. Як позитивний результат планується поява збільшення активності на ринку сільського господарства, покращення матеріального становища селян, підйом у розвитку банківської системи.

Як зазначена на сайті Megasale, ціна буде утворюватися виходячи із попиту та ставок продавців. Оскільки система Прозорро буде відповідати за підтримання відкритих торгів, учасники самостійно визначатимуть вартість своїх земель.

Що стосується продажу іноземним інвесторам, то відповідно до проекту закону, така можливість буде дуже обмежено. Так само і великі аграрні холдинги не зможуть поглинати всі землі в своїх руках.

Справедливе ціноутворення буде забезпечуватись державою, оскільки в залежності від своїх потреб, учасники самостійно будуть себе обмежувати податком. При цьому, обійти закон та відмовитись від сплати податку не вийде, оскільки продаж землі може бути проведений винятково через систему електронних торгів.

Продаж землі для України питання болісне. Однак чималі суперечки не призводили до будь якого результату, тому вже в липні ми побачимо перші наслідки прийнятого закону. Виходячи із інформації на сайті megasale.com.ua, такі зміни не будуть негативними аж до 2024 року. Щодо отримання права на продаж земель великими підприємствами, то тут є певні ризики.